Blaty Kuchenne

Wybierając blat do kuchni powinniśmy szukać materiału, który okaże się nie tylko wytrzymały, ale również funkcjonalny. Nie powinien on chłonąć wilgoci, dzięki czemu, będzie mniej wrażliwy na zabrudzenia i zaoszczędzi czasu potrzebnego na sprzątanie. Bardzo dobrze spisują się jakościowe blaty kuchenne wykonane z naturalnego kamienia. Kamień to materiał, który posiada wszystkie atrybuty potrzebne do tego, aby idealnie odnaleźć się w przestrzeni kuchennej.

Blat kuchenny wykonany z kamienia odznacza się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz wysokie temperatury. Nie chłonie wilgoci i zabrudzeń, a w jego wnętrzu nie rozwijają się szkodliwe drobnoustroje. Jednocześnie, wybierając kamienne blaty do kuchni mamy prawo oczekiwać, że będą się one odznaczać doskonałym wyglądem na przestrzeni wielu lat. A zatem, choć blat kuchenny wykonany z tego materiału rzeczywiście wymaga nieco większego wydatku, w szerszej perspektywie czasu jest to dobra inwestycja.

Blaty Kuchenne na Wymiar

Blaty kuchenne zazwyczaj nie wchodzą do kompletu mebli i musimy je zamawiać osobno. Najlepszym rozwiązaniem okażą się oczywiście blaty kuchenne na wymiar idealnie dostosowane do naszego wnętrza. Składając takie zamówienie mamy stuprocentową pewność, że blat na zamówienie dobrze odnajdzie się w kuchni i nie sprawi trudności przy montażu. Brak konieczności wprowadzania czasochłonnych poprawek sprawia, że blat kuchenny na wymiar pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

W dobie XXI wieku blaty na wymiar można wygodnie zamówić przez Internet. Wystarczy wybrać interesujący nas materiał. Zaletą zamawiania online jest duża różnorodność – możemy liczyć na blaty na zamówienie charakteryzujące się rozmaitymi fakturami oraz kolorystykami. Gdy wybierzemy już materiał, wystarczy wybrać blaty kuchenne wymiary: długość, głębokość, a także grubość. Zamawiając blaty do kuchni na wymiar można dostosować ten materiał wykończeniowy zarówno do konstrukcji, jak również stylistyki mebli. Jeśli chodzi o blaty kuchenne na wymiar cena, usługa ta nie wymaga głębszego sięgania do portfela.

Wyspa Kuchenna

W nowoczesnych przestrzeniach dziennych coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna. To wymurowana konstrukcja wykończona blatem, która pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń. Wyspa w kuchni pozwala oddzielić to wnętrze od salonu i jadalni, ale jednocześnie pozostawia kuchnię otwartą, dzięki czemu, strefa dzienna wydaje się przestronniejsza. Dobrym pomysłem jest także wyspa kuchenna w małej kuchni. Można na niej umieścić płytę indukcyjną, natomiast praktyczny blat ułatwi przygotowywanie posiłków. 

Takie rozwiązanie oferuje nam również szersze możliwości aranżacyjne. Wyspy w kuchni mogą pełnić funkcję stylowego barku, a także służyć jako stół, gdy ustawimy przy nich hokery. W wielu nowych domach stawia się na otwarte przestrzenie, a kuchnia z wyspą i jadalnią i salonem sprawdza się w tym względzie doskonale. Jeśli chodzi o materiał na blat, najbardziej efektowne, a zarazem praktyczne okazują się wyspy kuchenne wykonane z kamienia naturalnego.