Blat Kwarcytowy

Blat Kwarcytowy

Blaty kwarcytowe oferowane są już od pewnego czasu, a mimo to dla wielu z nas stanowią źródło pytań i wątpliwości. Co warto wiedzieć o tego typu blatach? Poniżej przedstawiamy garść przydatnych informacji, więc zapoznaj się z nimi koniecznie!

 

Czym jest blat kwarcytowy?

 

Blat kwarcytowy nazywany również blatem kwarcowym oraz blatem konglomerat to udoskonalony technicznie blat, który do złudzenia przypomina płyty z kamienia naturalnego, więc najprościej mówiąc blat kwarcytowy, to produkt imitujący kamień. Wykonuje się go z czterech składników: naturalnego piasku kwarcowego, pigmentu, żywicy poliestrowej oraz granulaty szkła, czy nawet naturalnego granitu. 

 

Kwarc, który wykorzystuje się na blaty konglomerat, to podstawowy i zarazem najważniejszy składnik mieszanki. Jednak to nie powinno nikogo dziwić, ponieważ to  jeden z najtwardszych minerałów, jakie są stosowane i znane. Przekłada się to również na wytrzymałość poszczególnych produktów, więc ostatecznie w nasze ręce trafiają blaty o bardzo dobrych właściwościach.

 

Co ciekawe, płyty oferowane są w wielu różnych rozmiarach, czy stylach, ale nie tylko. Warto również wspomnieć, że blaty kwarcowe kolory mają różne, więc ostatecznie każdy z nas może sam zdecydować, co dokładnie kupimy. Do wyboru mamy zarówno standardowe warianty kolorystyczne, jak i te bardziej oryginalne, czy nowoczesne. Ponadto możemy zdecydować, czy chcemy blat z połyskiem, czy matowy.

 

Blat kwarcytowy – właściwości

 

Płyty z konglomeratu wykazują bardzo dobre właściwości fizyczne, więc jeśli po nie sięgniemy, to możemy być pewni, że będziemy zadowoleni. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim blat kwarcowy to produkt, który cechuje wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Surowiec ten świetnie sobie zaradzi z zarysowaniami, zadrapaniami, czy nawet z ciężkim naciskiem, więc jeśli po niego sięgniemy, to możemy być pewni, że w czasie eksploatacji nie będzie się z nim działo nic złego. 

 

Nic więc dziwnego, że blat kuchenny kwarcytowy cieszy się takim powodzeniem, ponieważ kuchnia to pomieszczenie, gdzie zwykle nietrudno o zniszczenia. Jednak mając właśnie taki blat, będziemy mogli go uniknąć. 

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ materiał ten jest też plamoodporny i ma niższą nasiąkliwość powierzchni niż kamień naturalny. Tym samym blat z konglomeratu będzie świetnie sobie radził nawet z uporczywymi plamami z czerwonego wina, soku z cytryny, czy nawet z kamy. Aby usunąć zabrudzenia, nie potrzebujemy wiele, bo już woda z mydłem przywrócą blat do nienagannego wyglądu. Poza tym skoro jest nienasiąkliwy, więc również nie będzie mu straszna nadmiar wilgoci, której nie brakuje w wielu kuchniach. 

 

Płyty z konglomeratu wykazują również wysoką odporność na wahania temperatury. Na pewno będzie to dobra wiadomość, dla osób szukających rozwiązania, które sprawdzi się przy pieczeniu lub gotowaniu. Odporny na wpływ wysokich temperatur blat kuchenny konglomerat sprawi, że nawet ustawienie na nim nagrzanych naczyń nie spowoduje zmian w jego wyglądzie, za to ułatwi wiele zadań związanych z pracami kuchennymi.

  

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że mamy do czynienia z produktem oferowanym w wielu różnych rodzajach. Jeśli dodatkowo postawimy na ofertę profesjonalnego dystrybutora, to możemy być pewni, że za blat z konglomeratu cena będzie bardzo atrakcyjna. Jednak to również nie powinno budzić zdziwienia, ponieważ profesjonalni dystrybutorzy zawsze starają nam się oferować jakościowe produkty w dobrej cenie. Jeśli w takim razie u jednego z nich postanowimy zrobić zakupy, to ostatecznie za blat kwarcytowy cena będzie przystępna, a my zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne elementy wykończenia swoich wnętrz. 

 

Blat kwarcytowy – zastosowanie 

 

Gdzie w takim razie wykorzystać blaty kwarcytowe? Gdzie sprawdzą się płyty z tego materiału? Trzeba przyznać, że tak szeroki wybór dostępnych rozwiązań daje nam wiele możliwości aranżacji swojej kuchni. Na pewno kwarcytowy blat będzie w stanie dopełnić aranżacji wnętrz zachowanych w nowoczesnym stylu. Co ciekawe, wcale nie musimy stawiać na standardowe wzory, czy kolory. Producent zapewnia nam płyty w szerokiej palecie barw, więc jeśli szukamy dla siebie oryginalnego wzornictwa, to możemy być pewni, że tutaj go nie zabraknie.  

 

Jednak to dopiero początek, ponieważ mamy do czynienia z produktem, który może okazać się idealnym wyborem do kuchni urządzonej w klasyczny stylu. W takich wnętrzach zwykle sięgamy po blaty w stonowanych i bardziej tradycyjnych barwach, więc jeśli nasz wybór padnie na blaty z konglomeratu to również nie będziemy mieli powodów do narzekań. Nie zabrakło propozycji w bieli, szarości, czy nawet w beżu. Dzięki temu z powodzeniem dobierzemy coś odpowiedniego. 

 

Jeśli zaaranżowaliśmy kuchnię w stylu glamour, to blaty kwarcowe także mogą okazać się dla nas idealnym dopełnieniem całego wystroju. W takich wnętrzach na pewno świetnie sprawdzi się płyta w bieli, beżu, czy nawet w nieco oryginalniejszych kolorach, jak w żółci, czy czerwieni. Ważne, by wybór padł na wzór, czy kolor, który faktycznie będzie pasował do pozostałego wyposażenia, ponieważ tylko w ten sposób uda nam się stworzyć coś wyjątkowego.