Blat Marmurowy

Blat Marmurowy

Marmur to bardzo często wykorzystany rodzaj kamienia naturalny. To właśnie z niego wykonuje się parapety i schody, ale nie tylko. Ostatnio zapanowała również moda na blaty kuchenne z marmuru.  Co do tego doprowadziło i gdzie warto wykorzystać blaty z marmuru? Odpowiadamy!

 

Dlaczego chętnie sięgamy po blaty marmurowe?

 

Na pewno tak duże zainteresowanie blatami marmurowymi, to zasługa tego, że mamy do czynienia z oryginalnym wzornictwem. Wystarczy spojrzeć, jak taki blat marmurowy się prezentuje, by zapragnąć go mieć również w swojej kuchni. Niewątpliwie wpływa na to nietuzinkowa struktura, czy oryginalny układ żył, który jest w stanie wzbudzić ciekawość każdego, w tym również osób, które do tej pory nie myślały o tym surowcu na kuchenne blaty.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że blat marmurowy wykazuje bardzo dobre właściwości. Do jego produkcji wykorzystuje się marmur, czyli skałę wapienną. Może blat marmurowy do kuchni nie będzie tak twardy, jak blat z granitu, czy konglomeratu, ale nadal mamy do czynienia z produktem, który wyróżnia się na tle innych i może nam dobrze służyć. Aby tak się stało, wystarczy odpowiednio zadbać o marmurowy blat. Oznacza to unikanie trwałych plam z soku z cytryny, czy napojów gazowanych, ponieważ organiczne kwasy mają bardzo negatywny wpływ na marmur. 

 

Jednak to naprawdę minimum przy tym, jak trzeba uważać przy innych rodzajach blatów, jak na przykład przy blacie z drewna. Drewno nie dość, że się szybko się rysuje, to jeszcze potrafi wchłonąć wodę, więc w krótkim czasie może zmienić swój wygląd. O marmurowy blat w kuchni za to wystarczy odpowiednio zadbać, a będzie nam dobrze służył przez długie lata i zachowa swój nienaganny wygląd. 

 

Oczywiście powodów, które zachęcają nas do sięgnięcia po ten rodzaj płyty, znajdzie się o wiele więcej, a jednym z ważniejszych będzie to, że za blat marmurowy cena jest bardzo atrakcyjna. To cieszy w szczególności tych z nas, którzy szukają dla siebie jakościowych materiałów, ale przy tym nie chcą tracić zbyt wielu pieniędzy. 

 

Prawdę mówiąc, to za blat marmur cena jest nawet o wiele niższa, niż za blat z granitu, a jeśli dodatkowo postawimy na ofertę profesjonalnego dystrybutora, to może znacznie spaść, ponieważ to właśnie on oferuje nam zawsze produkty w konkurencyjnych stawkach. Dodatkowo warto wspomnieć, że profesjonalne firmy zapewniają blat marmurowy na wymiar, więc jeśli mamy kuchnię o niestandardowych wymiarach i również takiej płyty będziemy potrzebowali, to możemy być pewni, że zostanie dla nas przygotowana. 

 

Blaty marmurowe – gdzie można wykorzystać?

 

Blaty marmurowe kuchenne to wbrew pozorom produkty o bardzo szerokim zastosowaniu, więc możemy być pewni, że sprawdzą się w wielu różnych aranżacjach. Na pewno nie rozczarujemy się, gdy postawimy na blat marmur do kuchni zaaranżowanej w nowoczesnym stylu. Co ciekawe, może to się nie tylko okazać idealny surowiec na blat w małej kuchni, ale i tej o nieco większej przestrzeni. Jedyne, co będziemy musieli zrobić, to postawić na odpowiednie dodatki, czy zabezpieczenie, ponieważ tylko w ten sposób blat do kuchni marmur sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i będzie nam dobrze służył przez długie lata. 

 

Oczywiście na tym nie kończą się nasze możliwości, ponieważ blaty marmurowe mogą okazać się również idealnym wyborem do wnętrz zachowanych w klasycznym stylu. Szczególnie polecany jest blat biały marmur, gdyż w połączeniu z odpowiednimi meblami, czy wyposażeniem może sprawić, że nasza kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru.

 

Jeśli marzy nam się wnętrze w stylu eleganckim (tzw. glamour), w którym poczujemy się dobrze, to na pewno marmurowy blat do kuchni pomoże nam w jego aranżacji. Osobliwa struktura i układ żył sprawią, że nawet z pozoru zwyczajne pomieszczenie nabierze nietuzinkowego charakteru. Jeśli dodatkowo marmur na blat kuchenny będzie występował w połączeniu z fantazyjnymi, ale eleganckimi dekoracjami, czy nowoczesnym wyposażeniem, to możemy być pewni, że uda nam się zaaranżować daną przestrzeń w preferowanym przez siebie stylu.