Schody

Przy wyborze odpowiednich schodów musimy uwzględnić kilka kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj konstrukcji. Możemy wyróżnić schody proste, schody kręcone, schody spiralne, schody łamane, a także kilka innych podtypów. Wybór zależy od tego, ile przestrzeni panuje w holu, a także, czy nowoczesne schody mają łączyć jedynie dwie, czy też może trzy kondygnacje. Kolejną kwestią jest to, czy będą to schody samonośne, w których każdy kolejny stopień podpiera następny, czy też schody tradycyjne, stanowiące jednolitą i masywną konstrukcję. 

Po kwestiach czysto technicznych należy wybrać materiał, z którego wykonane będą schody nowoczesne. Bardzo często są to schody betonowe, które następnie obudowuje się kamieniem. W tym kontekście spore znaczenie ma to, czy będą to zewnętrzne schody do domu, czy też wewnętrzne schody w salonie, holu lub innej części budynku. Wybierając stopnie na schody należy zadbać, aby były one antypoślizgowe i bezpieczne w użytkowaniu. Praktyczne schody zabiegowe nie powinny również wymagać kosztownej konserwacji.

Schody Wewnętrzne

Zakupione do domu schody wewnętrzne powinny być przede wszystkim praktyczne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Ich konstrukcja musi być dostosowana do wolnej przestrzeni. W małych wnętrzach dobrze sprawdzają się schody wewnętrzne zabiegowe, które ze względu na swoją konstrukcję zabierają znacznie mniej miejsca. Bardzo popularne są również nowoczesne schody wewnętrzne kręcone lub spiralne. To kolejny sposób na efektywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni.

Istotna jest także odpowiedź na pytanie o to, z czego schody wewnętrzne powinny być wykonane. Powinien to być materiał praktyczny, trwały, a także antypoślizgowy. Dużą popularnością cieszą się stopnice na schody wewnętrzne wykonane z naturalnego kamienia. Wśród kluczowych kryteriów należy wymienić także kolorystykę schodów oraz materiał, z którego wykonane zostaną balustrady. Schody wewnętrzne nowoczesne do wnętrz industrialnych z pewnością będą prezentowały się nieco inaczej, aniżeli schody do domu wewnętrzne do pomieszczeń w stylistyce glamour.

Schody Zewnętrzne

Wybierając schody zewnętrzne do domu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z których są one wykonane. O ile samą podstawą jest beton, o tyle rodzi się pytanie, co położyć na schody zewnętrzne zamiast płytek, które nie najlepiej spisują się w deszczu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są schody wejściowe wykonane z naturalnego kamienia. Jest to materiał bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie niewrażliwy na działanie czynników atmosferycznych. 

Co więcej, kamienne schody wejściowe do domu łatwiej utrzymać w nienagannej czystości, dzięki czemu, są dużo bardziej praktyczne. Nowoczesne schody zewnętrzne wykonane z kamienia łatwo jest dostosować do stylistyki domu, biorąc pod uwagę, że wykończenie schodów zewnętrznych oferuje nam nieograniczone możliwości w kontekście kolorystyki oraz faktury. W związku z tym, na pytanie o to, co na schody zewnętrzne sprawdzi się najlepiej, kamień wysuwa się na pozycję lidera. Kamienne stopnie na schody zewnętrzne to dobra inwestycja długoterminowa.