Schody Marmurowe

Schody Marmurowe

Już od pewnego czasu w ofercie producentów oraz dystrybutorów pojawiają się schody marmurowe. Tylko czy ich wykorzystanie w naszych wnętrzach będzie dobrym pomysłem? Czy warto zdecydować się na schody marmurowe? Odpowiadamy!

 

Marmur na schodach wewnętrznych – zalety 

 

Do największych zalet marmuru można zaliczyć nie tylko fakt, że jest to naturalny surowiec, ale to, że bardzo efektownie się prezentuje. Uroku tym skałom niewątpliwie dodają różnorodne formy żyłkowania, które tworzą niebanalne kompozycje. Nie znajdziemy ich na innych dostępnych skałach, więc można śmiało stwierdzić, że jeśli postawimy na schody z marmuru, to zyskamy oryginalnego wzornictwo, którego inni będą mogli nam tylko pozazdrościć. Jakby tego było mało, to schody marmurowe są też trwałym i solidnym rozwiązaniem, więc mogą nam dobrze służyć i to przez bardzo długi czas. 

 

Aby tak się stało, wystarczy o nie odpowiednio zadbać, ponieważ wykazują niższą wytrzymałość niż granit, ale i tak w powszechnym odbiorze, to marmur na schody uchodzi za cieplejszy niż granit, więc dodatkowo może nadać naszym wnętrz znacznie przytulniejszego charakteru. Trudno też nie wspomnieć o bardzo szerokiej palecie wzorów. Wśród propozycji czekają schody marmurowe biale o bardzo zróżnicowanym żyłkowaniu, więc ostatecznie każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

 

Jedno jest pewne, marmur sprawdzi się na schodach w wielu różnych wnętrzach. Może to się okazać idealny wybór do wnętrz zachowanych w nowoczesnym stylu, czy w stylu glamour, ale nie tylko. Choć większość z nas styl klasyczny kojarzy się z jednolitą barwą i brakiem wzorów, to marmur jest przykładem surowca, który może zmienić znaczenie wnętrz zachowanych w tej stylistyce, więc na pewno także nie trzeba z niego rezygnować.

 

Marmur na schodach wewnętrznych – wady 

 

A co z wadami? Czy tego typu schody posiadają jakieś słabe strony? Jak zawsze nie brakuje osób, które twierdzą, że marmurowe schody nie są wolne od wad. O czym dokładnie mowa? Niestety mowa tutaj o kosztach, jakie wiążą się z wykorzystaniem marmuru na schodach. Niektórzy wskazują, że koszty są tak wysokie, że tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na wykorzystanie tego materiału. 

 

Czy tak faktycznie jest? Okazuje się, że może to być prawdą, zwłaszcza że na rynku działa wielu dystrybutorów i każdy z nich schody z marmuru wewnętrzne oferować nam może w innej cenie. To jednak nie oznacza, że musimy kupować u tego, który oferuje nam najwyższą cenę. Jeśli chcemy, by za schody marmurowe cena była przystępna, to jedyne, co musimy zrobić, to poświęcić trochę więcej czasu na wybór dystrybutora. 

 

Na pewno godna uwagi będzie profesjonalna firma, która z sukcesami działa na rynku i może poszczycić się pewnym doświadczeniem, ponieważ to właśnie ona będzie się starała sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Przełoży się to zatem nie tylko na jakość oferowanego marmuru na schody, ale również na bardzo przystępne ceny, więc ostatecznie wcale nie poniesiemy tak wysokich kosztów, jak co niektórzy wskazują. 

 

Marmur na schodach wewnętrznych – wykorzystać, czy nie?

 

Co w takim zrobić? Zdecydować się na wykorzystanie marmuru na schodach wewnętrznych, czy lepiej pomyśleć o innych rozwiązaniach? Niewątpliwie schody marmurowe wewnętrzne mogą stanowić bardzo ciekawy element aranżacji wnętrz naszych domów, budynków firmowych, obiektów noclegowych, czy nawet punktów gastronomicznych. Zachwycają swoim nietuzinkowym wzornictwem, czy odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, choć stopnie marmurowe nie będą tak trwałe, jak granit, to i tak mogą cieszyć nasze oczy przez długie lata. 

 

Jedyne, co będziemy musieli zrobić, to otoczyć je odpowiednią opieką, a wtedy poradzą sobie ze wpływem wielu różnych czynników i zachowają nienaganny wygląd. Dlatego według nas trudno o drugie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza że w ofercie profesjonalnego dystrybutora zawsze marmur na schody czeka w atrakcyjnych cenach. W takim razie zachęcamy do rozważenia tego surowca, a także do sprawdzenia pełnej oferty profesjonalnego dystrybutora.