Elewacje z Kamienia

Elewacje z Kamienia

Kamień na elewacje pozwala urozmaicić stylistykę zewnętrzną naszego domu, a jednocześnie, czyni ją bardziej funkcjonalną. Tradycyjne elewacje są podatne na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć i zabrudzenia. Kamień naturalny na elewacje to skuteczny sposób, aby zabezpieczyć fasady naszego domu przed tymi zagrożeniami. Jakie korzyści może zagwarantować domownikom elewacja kamienna? Jaki kamień na elewacje z katalogu Kemizo.pl okaże się dobrym rozwiązaniem?

Z jakich kamieni można wykonać praktyczną elewację?

Wbrew pozorom, nie każdy kamień naturalny może zostać wykorzystany jako elewacja. Weźmy chociażby marmur, który nie najlepiej radzi sobie z niskimi temperaturami, zwłaszcza przy wysokiej wilgotności. A zatem jaki kamień naturalny na elewacje okaże się trafionym wyborem? Jedną z najlepszych propozycji jest uniwersalny i wielozadaniowy granit. Materiał ten odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest niewrażliwy na wilgoć, a ponadto doskonale radzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też, płyty kamienne na elewacje bardzo często są produkowane właśnie z różnorodnych odmian granitu.

W których miejscach najczęściej stosujemy kamień naturalny na elewacje?

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, elewacja z kamienia jest zazwyczaj stosowana jako dekoracja, która ma uwypuklić najbardziej reprezentatywne fragmenty fasady. I tak, elewacje z kamieniem dekoracyjnym można zastosować przy wejściu, w okolicach okien, a także przy tarasie. Z kamiennymi elewacjami spotkamy się również na dużych blokach mieszkalnych, biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Na kamienne elewacje często decydują się klienci biznesowi oraz deweloperzy, którzy chcą zadbać o ekskluzywny wygląd budynku. Ze względu na dużą uniwersalność, granit oraz inne kamienie elewacyjne znajdują bardzo wszechstronne zastosowanie.

Czym odznacza się elewacja z kamienia?

Elewacja kamienna to przede wszystkim wysoka trwałość i niewrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Taka elewacja dzielnie zniesie ulewne deszcze, gradobicie, mrozy, intensywne słońce, a także ewentualne akty chuligańskie. Dobry kamień na elewacje nie chłonie zabrudzeń, dzięki czemu, można go łatwo zachować w nienagannej czystości. Elewacja domu z dodatkiem kamienia zapewnia również domownikom większy komfort, a wszystko za sprawą swoich unikalnych właściwości. Kamienne płyty mogą poprawić zarówno izolacyjność termiczną, jak również izolacyjność akustyczną. Dlatego też, elewacja kamień to wybór dedykowany osobom oczekującym maksymalnej funkcjonalności.

Dlaczego warto zdecydować się na elewacje domu z dodatkiem kamienia?

Naturalny kamień na elewacje domu zapewni jego mieszkańcom wiele korzyści. Zacznijmy od tego, że zabezpieczy fasady przed wilgocią oraz zabrudzeniami, co oczywiście pozwoli cieszyć się pięknym domem w szerszej perspektywie czasu. Elewacja domu z dodatkiem kamienia może również poprawić energooszczędność domu, ze względu na dodatkową izolację termiczną. Płytki kamienne na elewacje mogą również skutecznie zmniejszyć problem hałasów docierających do wnętrz naszego domu. Elewacje z kamieniem są bardzo wytrzymałe i nie wymagają dodatkowej konserwacji, co korzystnie wpłynie na koszty eksploatacyjne.

Kamień na elewacje dostępny w Kemizo.pl

W katalogu produktu Kemizo.pl znajdą Państwo kamień naturalny na elewacje dostępny w wielu ciekawych wzorach i kolorystykach. Płyty są docinane na zamówienie, dzięki czemu, otrzymają Państwo gotowe elementy potrzebne do wykończenia elewacji. Biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści mogą zapewnić elewacje z kamienia naturalnego, spotykamy je bardzo często nie tylko na domach i blokach mieszkalnych, ale również na biurowcach, hotelach czy budynkach użyteczności publicznej. Do rzadkości nie należą również elewacje z kamienia galeria. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaki kamień na elewacje sprawdzi się najlepiej, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, aby ułatwić satysfakcjonujący zakup.