Płyty Elewacyjne

Płyty Elewacyjne

Płyty elewacyjne to sprawdzony sposób na urozmaicenie zewnętrznej stylistki budynku. Są one stosowane zarówno na domach mieszkalnych, jak również biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dobrym rozwiązaniem okażą się uniwersalne i wytrzymałe płyty elewacyjne wykonane z naturalnego kamienia, jakim jest granit.

Z jakiego materiału wykonuje się płyty elewacyjne?

Płyty elewacyjne zewnętrzne mogą być wyprodukowane z wielu materiałów, począwszy od drewna, poprzez glazurę, aż po tworzywa sztuczne. Także naturalny kamień odgrywa tu bardzo istotną rolę. Do produkcji płyt elewacyjnych bardzo często wykorzystuje się granit, który odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością i praktycznością, a jednocześnie gwarantuje efektowny wygląd fasady. Płyty na elewacje muszą dzielnie znosić zmienne warunki pogodowe, a tak się składa, że granit to materiał, któremu nie zaszkodzą nawet ekstremalne czynniki atmosferyczne.

Jakie korzyści może zaoferować kamienna płyta elewacyjna?

Nowoczesne płyty elewacyjne mogą wpłynąć na wyższy komfort użytkowy. Zapewnią bowiem lepszą izolacyjność termiczną, oraz poprawią izolacyjność akustyczną, chroniąc przed hałasami z zewnątrz. Dobra płyta elewacyjna uchroni również fasadę budynku przed zabrudzeniami i wilgocią oraz umożliwi prostą i wygodną konserwację. Stylowe płyty na elewacje wizualnie uwypuklą również najbardziej reprezentatywne części budynku: przy wejściu, w otoczeniu okien, a także przy tarasie.

Płyty elewacyjne dostępne w Kemizo.pl

Jeśli szukają Państwo estetycznych i wytrzymałych płyt elewacyjnych, Kemizo.pl to właściwe miejsce. Posiadamy rozbudowany katalog płyt wykonanych z jakościowego granitu. Dostępne w naszej ofercie płyty elewacyjne są dostępne w wielu ciekawych wzorach i kolorystykach, co oczywiście ułatwi znalezienie materiału dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz stylistyki budynku. Zamówienie obejmuje oczywiście docinane płyt pod konkretny wymiar, a także szybką i bezpieczną dostawę.