Płytki Kwarcytowe

Płytki Kwarcytowe

Płytki kwarcytowe to doskonała alternatywa dla innych materiałów wykonanych z kamienia. Charakteryzują się bardzo ciekawym wyglądem, jako iż posiadają uziarnienie, a ponadto, są dostępne w bogatej palecie kolorów. Ponadto, płytki z konglomeratu są bardzo wytrzymałe, praktyczne, a zarazem lżejsze od wielu innych płytek z naturalnego kamienia.

Czym odznaczają się płytki kwarcowe?

Kwarcyt to materiał, w którym ziarnisty kwarc piaskowy jest związany krzemionką. Materiał posiada charakterystyczne uziarnienie, które wpływa na ciekawą stylistykę. Dużym plusem jest również szeroka gama wzorów i kolorystyk, co oczywiście ułatwia wybór płytek kwarcytowych pod kątem indywidualnych oczekiwań i specyfiki wykańczanego wnętrza. Płytki konglomerat można stosować do wykańczania podłóg i ścian, zarówno wewnątrz domu, jak również na zewnątrz.

Jakie zalety posiadają płytki z konglomeratu?

Płytki kwarcowe odznaczają się dużą twardością i znikomą nasiąkliwością, co czyni je odpornymi na wilgoć. Kolejnym atutem jest to, że płytki z konglomeratu są nieporowate, co zwiększa ich odporność na zabrudzenia i przekłada się na prostsze czyszczenie. Płytki kwarcytowe można stosować także na zewnątrz budynku, jako iż są one odporne na niskie temperatury oraz inne czynniki atmosferyczne. Bardzo istotnym plusem jest to, że płytki z konglomeratu oferują nam te same korzyści, co inne płytki kamienne, ale są od nich znacznie lżejsze. 

Płytki kwarcytowe dostępne w Kemizo.pl

W ofercie sklepu Kemizo.pl dostępne są funkcjonalne płytki kwarcytowe, które na pewno znajdą szerokie zastosowanie we współczesnych aranżacjach wnętrz. Można je zastosować w łazience, kuchni, salonie, a także na zewnątrz budynku. Płytki kwarcowe dostępne w katalogu Kemizo.pl oferują szeroką gamę wzorów, kolorystyk oraz formatów, co ułatwi Państwu wybór materiału dostosowanego do specyfiki wnętrza. W razie jakichkolwiek pytań, udzielimy wyczerpujących informacji na temat właściwości i zastosowania płytek z konglomeratu.