Marmur na Kominek

Marmur na Kominek

Kominek marmurowy wnosi do pokoju dziennego nutę luksusu i pozwala cieszyć się prawdziwie ekskluzywnym wnętrzem. Jednym z dylematów wielu osób przy wyborze kominka do salonu jest właśnie wybór materiału do jego obudowy. Marmur posiada wszystkie cechy, które są potrzebne do tego, aby uczynić obudowę kominka praktyczną, estetyczną oraz trwałą. Jakościowy marmur na kominek znajdą Państwo w bogatym katalogu produktów Kemizo.pl.

Czy marmur sprawdzi się jako obudowa kominka?

Wybór materiału na zabudowę kominka wcale nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza, że do wyboru mamy całkiem sporą gamę materiałów: glazurę, beton, cegły, klinkier, kafle, czy też zwykłą płytę G-K. Wśród dostępnych materiałów znajduje się także naturalny kamień. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że nie każdy kamień może zostać wykorzystany do zabudowy kominka. Materiał musi spełniać określone właściwości i tylko niektóre kamienie spełniają ten warunek. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest właśnie marmurowy kominek. To bardzo uniwersalny, a zarazem praktyczny materiał, który automatycznie podnosi ekskluzywność wnętrza.

Czym odznacza się marmur na kominek?

Marmur jest wykorzystany do zabudowy kominków wewnętrznych. Bardzo dobrze znosi on wysokie temperatury, a jednocześnie jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Słabszą stroną jest natomiast podatność na niskie temperatury idące w parze z dużą wilgotnością. Dlatego też, marmurowe kominki nie są stosowane na zewnątrz budynku. Kamień ten w perspektywie czasu nie radzi sobie najlepiej ze zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Obudowa kominka marmur jest jednak bardzo dobrym rozwiązaniem do pokoju dziennego, holu czy też sypialni małżeńskiej wyposażonej w takie udogodnienie. Warto także zwrócić uwagę, że na marmurowy kominek często decydują się luksusowe hotele oraz pensjonaty.

Na co zwrócić uwagę wybierając marmur do obudowy kominka?

Materiał na zabudowę kominka powinien być oczywiście dobrze dopasowany do stylistyki wnętrza. Marmur to uniwersalny materiał, który dobrze odnajduje się w stylach klasycznych, modernistycznych oraz oczywiście stylach glamour. Marmurowe kominki świetnie współgrają z innymi powierzchniami: drewnem, metalem oraz innymi kamieniami. Marmur na kominek najczęściej jest biały i posiada szaro-czarne żyłki. Jest to oczywiście naturalna odsłona tego kamienia. Warto jednak zaznaczyć, że w ofercie producentów dostępny jest także coraz popularniejszy kominek czarny marmur. Rozbudowany katalog Kemizo.pl na pewno umożliwi Państwu wybór materiału dostosowanego zarówno do indywidualnych preferencji, jak również specyfiki wnętrza.

Jakie korzyści oferuje domownikom kominek marmurowy?

Dobra zabudowa kominka powinna odznaczać się trzema atutami: funkcjonalnością, eleganckim wyglądem oraz trwałością. Obudowa kominka marmur spełnia wszystkie te cechy. Jest to materiał dobrze znoszący wysokie temperatury, ich zmienność, a także uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na nieporowatą powierzchnię, marmur jest również odporny na wilgoć, a także zabrudzenia, dzięki czemu łatwo jest go utrzymać w nienagannej czystości. Kominki z marmuru nowoczesne świetnie sprawdzą się w ekskluzywnych wnętrzach, nie tylko w domu, ale również w hotelach, pensjonatach czy domach weselnych. Duża różnorodność formatów oraz wzorów sprawia, że łatwo jest dostosować marmurowe kominki do wiodącej aranżacji wnętrza.

Marmur na kominek dostępny w Kemizo.pl

Kemizo.pl to renomowany producent materiałów z kamienia naturalnego posiadający wieloletnie doświadczenie w branży. W naszym katalogu znajdą Państwo jakościowy marmur na kominek, który doskonale sprawdzi się w roli zabudowy. Marmurowy kominek odznacza się niezwykle efektownym wyglądem i wnosi się do wnętrza prawdziwy luksus. Poza świetnym wyglądem, marmur jest również bardzo praktyczny i trwały, dzięki czemu, nie utraci on swoich właściwości na przestrzeni lat. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, aby ułatwić wybór odpowiedniego kamienia.