Donice Granitowe

Donice Granitowe

Donice granitowe mogą być elegancką, a zarazem bardzo praktyczną dekoracją na naszym ogrodzie. Ze względu na swoje właściwości, doniczki wykonane z kamienia naturalnego okazują się dużo lepszą alternatywą dla innych materiałów. Jednym z atutów donic granitowych jest szeroki wybór dostępnych wzorów oraz kolorystyk, co oczywiście ułatwia wybór donicy pasującej do stylistyki zewnętrznej budynku, jak również do aranżacji ogrodu.

Dlaczego warto wybrać donice z granitu na ogród?

Wybierając doniczki na ogród należy mieć na względzie bardzo zmienne warunki atmosferyczne, które dla wielu donic okażą się po prostu zbyt trudne. Donice z granitu są dobrze przygotowane na wszystkie wyzwanie, jakie może im rzucić aura pogodowa. Są odporne na wilgoć i niskie temperatury, a ich wysoka waga zapobiega przewróceniu przez silny wiatr. Donice granitowe do ogrodu dają również dużą swobodę w doborze kwiatów, które będziemy uprawiać w takiej doniczce. Dla wielu osób kluczowy okazuje się jednak efektowny wygląd, który sprawia, że granitowe donice doskonale sprawdzają się w reprezentatywnych miejscach naszego ogrodu.

Jakie rośliny można uprawiać w donicach granitowych?

Donica granitowa pozwala nam uprawiać dowolne kwiaty, pod warunkiem ustawienia ich w odpowiednim miejscu. Ponadto, jeśli kwiaty źle znoszą nadmiar wilgoci, wówczas w dnie takich donic warto wykonać otwory, które umożliwią odprowadzanie nadmiaru wody. Przy wyborze kwiatów należy także uwzględnić nasłonecznienie miejsca, w których ustawione będą doniczki. Dobrze sprawdzą się tutaj stokrotki, bratki, begonie czy niecierpki. To jednak nie wszystko. Donica granitowa wysoka może być wykorzystana także do zasadzenia niektórych gatunków krzewów oraz drzewek, a zatem miłośnicy ogrodnictwa mają tu szerokie pole manewru.

Jakie zalety posiadają granitowe donice?

Najważniejszym atutem doniczek granitowych jest oczywiście wysoka wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Donice granitowe do ogrodu dobrze zniosą ulewne deszcze, porywisty wiatr, opady śniegu, intensywne słońce czy siarczysty mróz. Jak już mówiliśmy, donica granitowa duża daje sporą swobodę w stosowaniu różnych gatunków roślin, począwszy od kwiatów, poprzez krzewy, aż po niewielkie drzewka. Donice z granitu okażą się bardzo praktyczną i zjawiskową dekoracją na tarasie, ganku, a także przy bramie wjazdowej czy wzdłuż podjazdu.

Donice granitowe dostępne w Kemizo.pl

Kemizo.pl to doświadczony i ceniony producent materiałów wykonanych z kamienia naturalnego. W naszym katalogu mogą Państwo znaleźć różnorodne doniczki granitowe charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania oraz efektownym wyglądem. Dużym plusem jest spory wybór kształtów, rozmiarów oraz kolorystyk, dzięki czemu, w naszej ofercie bez trudu znajdą Państwo granitowe donice dostosowane do indywidualnych oczekiwań oraz aranżacji ogrodu. To ciekawa propozycja funkcjonalnej ozdoby, która pozwoli zaakcentować najbardziej reprezentatywne części ogrodu.